O mně

Mé jméno je Boris Pazdera a primárně jsem člověkem, který měl vždy mnoho času, a proto vymýšlel různé více – či méně – zajímavé věci, které by mohl dělat nebo se v nich zdokonalovat, to je asi hlavní důvod, proč mám zkušenosti nejenom ze svého hlavního oboru, ale i dalších.

Mojí hlavní náplní je práce jako Team Leader & Architect Lead v tak trochu unikátním inovačním týmu IBM Watson iLAB. Mimo to jsem se vždy rád věnoval sportu a práci s dětmi, ať už jako instruktor nebo oddílový vedoucí na dětských táborech. Se “startem“ studia na vysoké škole a následně i prací, jsem však již neměl mnoho času a tyto aktivity jsem začal omezovat, až jsem je úplně ukončil.

Co dělám a nabízím naleznete ve strukturované podobě zde.

Do jakých projektů momentálně vkládám svůj čas?

Něco mi však v životě chybělo, a proto jsme se s kamarády později rozhodli založit vlastní organizaci Volnočasovky SPORT, z. s. prostřednictvím něhož bychom mohli organizovat  akce pro děti (tábory, školy a školky v přírodě apod.) a přispět tak k výchově mladé generace a potažmo k rozvoji společnosti jako celku díky aktivitám zaměřených na sport. Myslím si, a některé průzkumy mi dají určitě za pravdu, že sportovec má určitě některé dobré vlastnosti, které získal při sportování, jako je například vyrovnanost s občasným neúspěchem a tvrdou prací. Zároveň jsem si na takto založeném spolku chtěl vyzkoušet i marketing a propagaci, což mi velmi změnilo život a přišel jsem na některé slabiny, které mám a zároveň si rozšířil obzory.

Boris Pazdera, Hana Pazderová, Marek Lapka, Volnočasovky SPORT, UnBounded

Před koncem roku 2016 jsme se rozhodli, že bychom chtěli udělat nějaký projekt, který bude o něco více prospěšný pro veřejnost a výsledek si můžete prohlédnout na webu Chráněné dílny OZP a ChráněnýTrhPráce.cz, kterými se snažíme pomoci s propagací produktů a služeb osob se zdravotním postižením po celé České Republice. 

Později jsme se rozhodli věnovat ještě více různorodým činnostem jako jsou veřejné debaty, přednášky a mimo jiné i Evropské projekty (Erasmus+), proto jsme založili spolek UnBounded, z. s. Tento spolek nám umožňuje působit především na mladé v oblastech, které je zajímají. 

Upřímně doufám, že se budou všechny projekty rozrůstat správným směrem a nadále dělat radost mně i mým společníkům.

A čemu dalšímu se věnuji?

Mimo tyto větší a již veřejné aktivity se po večerech věnuji i dalším projektům, které snad jednou také spatří světlo internetového či jinak veřejného prostoru. Zároveň ani nezapomínám na sebevzdělávání, kde se ve volném čase  zaměřuji na získávání znalostí z marketingu, bez kterého se neobejde žádný produkt. Financím, které nás provází každý den, ale jen málokdo je v nich dostatečně vzdělaný. V neposlední řadě i sociálním sítím, které se v posledních letech rozrostly tak neuvěřitelným způsobem, že je můžeme teď jen horko-těžko zachytit a naučit se je používat opravdu efektivním způsobem, protože vývoj je téměř nezastavitelný… zvláště dnes v takto rychlém světě, jaký tu ještě nebyl. Možná i to mě motivovalo zapisovat své myšlenky na blog, který můžu psát kdykoliv a odkudkoliv, a tak být maximálně flexibilní, a zároveň také minimalizovat riziko, že mi něco důležitého “uteče”.

Jistě jste si všimli, že nemám ekonomické vzdělání, z čehož mimo jiné vyplývá, že žádné informace na mém blogu nejsou investiční nebo jakoukoli radou, spíše je to motivace k zamyšlení se nad různými věcmi a náměty.