Revolut recenze a zkušenosti s aplikací a kartou

Revolut recenze a zkušenosti – karta a aplikace

Revolut je služba, která vám dokáže uchovávat až 25 různých měn na jednom účtu. Mimo to vám nabízí i debetní kartu, díky které můžete platit v zahraničí za mnohem lepších podmínek.

Abych pravdu řekl, Revolut je jednou z nejlepších služeb pro převod měn, které jsou aktuálně na trhu. Jedná se o propojení mobilní aplikace a karty. Je ideální, pokud ji chcete použít přímo při platbě kartou, ale i provádět platby pouze online převodem.

Revolut je narozdíl od TransferWise nebo Curve bankovní službou (vlastní bankovní licenci). Avšak stejně jako tyto služby, vám umožní dělat převody měn za mnohem lepších podmínek než většina bank (možná dokonce než všechny).
Mimo jiné to tedy znamená, že převody Revolutu nejsou založeny na přímé výměně mezi uživateli, ale využívají mezibankovní transakce.

Tato karta vám však nabídne ještě více možností než pouze převody měn (nebo obecně držení více měn na jednom účtu) a placení pomocí debetní karty. Můžete si směnit peníze na kryptoměny, objednat si pojištění (telefonu/zdravotní), případně vám umožní přístup do některých salónků na letištích nebo můžete použít služby „recepční“ například pro výběr hotelu nebo letenky.

Běžné služby jsou dostupné pro každého už se základní (Standardní) kartou (většinou je zaslání zpoplatněné 99 Kč, ale můžete použít tlačítko níže a dostat kartu zdarma). Jiné jsou již zpoplatněny (měsíčně) s Premium nebo Metal kartou.

V rámci registrace (a získání karty zdarma) budete muset vyplnit své telefonní číslo, kam vám bude zaslán odkaz pro stažení aplikace.

Z pohledu bezpečnosti vašich plateb vám nabídne právě virtuální karty, které jsou podle mě absolutně skvělé (zvláště pokud nakupujete na internetu!).

Revolut karta a aplikace přihlášení

Nech se informovat o novinkách a tipech z FinTechu na Facebooku!

Co je Revolut?

Revolut je v jednoduchosti propojení mobilní aplikace a běžné debetní karty, kde aplikace může fungovat i samostatně (omezeně). Budete tedy moci zasílat peníze online, dělat převody apod. Avšak nebudete moci platit nic běžně v „offlinu“.

Pokud budete využívat obě části (aplikaci i kartu), budete mít otevřeno mnoho možností, díky kterým budete sledovat vývoj vašeho utrácení a další statistiky. Což mimo jiné znamená, že budete mít o svých platbách mnohem větší přehled.

Výhody Revolutu

 • Levnější převody
 • Levnější platby v zahraničí
 • Desítky měn na jedné kartě (v jednom účtu)
 • Statistiky utrácení
 • Možnost nákupu a držení kryptoměn
 • Mnoho dalších funkcí (virtuální karta, rozdělení platby,…)

Nevýhody Revolutu

 • Větší poplatky za převod o víkendu (není to nic závratného, ale musíte si na to dávat pozor)
 • Musíte si dávat pozor na limity
 • Nemožnost (jednoduché) změny základní měny

Jak funguje převod měn na Revolutu

Revolut se odlišuje od běžných bank tak, že vám nedává pro převod kurz na nákup a prodej, ale primárně zdarma převádí peníze za tzv. mezibankovní kurz, tedy až na pár výjimek, o kterých píši dále, je většinou nejvýhodnější. A to je i důvod, proč je tedy směna mnohem výhodnější.

Možná se může zdát, že je Revolut ideální službou, ale samozřejmě má i některé nevýhody. Hlavní nevýhodou je, že Revolut karta má měsíční limity, na které je nutné si dávat pozor a díky jejich systému převodů je více zpoplatněný převod o víkendech.

Revolut používá na pozadí běžnou burzu měn (Forex), tím pádem je během „obchodních“ hodin levnější, ale jakmile budete měnit peníze mimo tyto hodiny (víkend a svátky v UK), zaplatíte navíc poplatek, ať jste nebo nejste v limitech (v závislosti na měně od 0,5 % do 2 %).

Revolut zasílání peněz

Jak funguje platba v cízí měně

Karta má neuvěřitelnou výhodu, protože můžete platit v cizí měně, dokonce i v měně, která na vaší kartě není. V základu jsou dvě možnosti, jak probíhá platba (v obou případech budeme vycházet z toho, že máte dostatečnou výši zůstatku na kartě).

Pokud máte na kartě stejnou měnu ve které platíte:

V tomto případě se vám odečte z tohoto zůstatku právě tato částka. Podobně jako když platíte českou kartou (CZK) v Česku – jednoduše se jen odečte ze zůstatku požadovaná částka.

Pokud nemáte na kartě stejnou měnu, ve které platíte:

Tento případ je už o poznání zajímavější. Každá karta má nějakou základní měnu, kterou využívá:

 • GBP pro UK rezidenty
 • EUR pro rezidenty Evropské unie
 • USD pro všechny ostatní

Pokud tedy nemáte správnou měnu (nedostatečný zůstatek) pro zaplacení, pak se využije pro platbu vaše základní měna (v ČR -> EUR).

Pokud však nemáte ani EUR, tak se jde postupně na měnu s nejvyšším zůstatkem tak dlouho, dokud se nenajde měna, která má dostatečný zůstatek na zaplacení. Částky k zaplacení nelze automaticky spojit do jedné měny, aby se částka zaplatila.

Typy Revolut karet

Na základě karty, kterou si vyberete, budete mít určité vyhody. Samozřejmě, platí zde, že čím dražší předplatné, tím větší výhody a limity budete mít. Zde vypíši pouze základní informace, které by vás mohly zajímat, více lze naleznout zde a kompletní poplatky za jednotlivé služby zde.

Revolut typy karet

Standardní Revolut karta (Zdarma)

 • Bankovní účet v Anglii
 • Bankovní účet s IBAN pro Euro
 • Možnost platby ve více než 150 měnách za střední kurz
 • Možnost směny 24 měn do výšky £5 000 měsíčně (dále jsou zpoplatněny v závislosti na měně od 0,5 % do 2 %)
 • Výběry zdarma do výše £200 za měsíc (POZOR některé bankomaty si mohou brát poplatek!)
 • Možnost držení a směny několika kryptoměn (BTC, BCH, LTC, …)

Nutno dodat, že i nechat si zaslat samotnou kartu je v tomto případě zpoplatněno £4.99 při běžném dodání, nebo můžete použít tento odkaz, díky kterému budete mít tuto kartu zdarma.

Pro běžné potřeby, ať už ojedinělého cestovatele, nebo menšího investora třeba do P2P půjček v zahraničí, tento účet bohatě pro začátek stačí a využijete ho dostatečně.

Můžete převádět peníze skoro do výše 150 000 Kč měsíčně. Výběr z bankomatu je sice nižší (cca 6 000 Kč), ale stejně skoro všude platíme kartou a ta se do tohoto limitu nepočítá (například já teď za týden v Maďarsku nezaplatil ani jednou jinak než kartou).

Premium Revolut karta (£6.99/měsíc)

Oproti Standardní Revolut kartě vám nabízí ještě další věci, ale pokud se podíváme na limity, tak převody měn již nejsou nijak limitovány (avšak při směně mimo burzu jsou vám poplatky účtovány v závislosti na měně od 0,5 % do 2 %).

Limit na výběr z bankomatu se v tomto případě zvýší na £400 za měsíc.

Další výhody jsou především v automatickém pojištění, jak zdravotním, tak třeba i při zpoždění zavazadel nebo letu. V tomto případě budete mít možnost i výběru jiného designu karty (ze 3 možností) a přítupu do některých salónků na letištích (nebo aspoň slevu na vstup).

Prioritní vyřízení vaší karty a obecně poskytovaná podpora oproti Standardní vás asi nepřekvapí. Ale považuji to za nepodstatné, protože i v největším boomu Revolutu jsem dostal Standardní kartu asi za 5 dní a na e-mailu reagovali do půl dne).

Největší výhodou je však možnost vytvoření virtuální karty, která vám zvýší zabezpečení. O tomto napíši v samostatné kapitole hned za typy karet.

Metal Revolut karta (£12.99/měsíc)

Tato karta je již na nejvyšší úrovni, kterou Revolut momentálně nabízí. Popravdě bych řekl, že je cenou trochu přestřelená, ale pokud často cestujete a vaše výdaje jsou nadprůměrné, může pro vás být také vhodná

Samozřejmě má stejné služby jako Revolut karta Premium, kde se limit na výběry z bankomatů zvyšuje na £600 za měsíc.

Dále nabízí až 0.1 % cashback (návrat peněz při nákupu) v Evropě a až 1 % mimo Evropu ze všech plateb pomocí této karty.

Poslední výhodou v tomto balíčku je služba „recepční“. Tuto službu popravdě nemám vyzkoušenou, ale podle různých diskuzí to slouží jako vaše asistentka primárně pro cestování.

Což tedy znamená, že pokud potřebujete naplánovat pobyt například v New Yorku, domluvíte se s nimi na podmínkách a podle toho vám objednají hotel, letenky, vstupenky do divadla apod. Avšak podle všeho vám nenajdou nejlepší možnost nebo dokonce nejlevnější, takže obecně je to zajímavé spíše pro někoho, kdo nechce ztrácet čas a neřeší tolik, kolik to bude stát.

Virtuální Revolut karta

Platíte občas nebo dokonce často na internetu? Tak to jste si určitě všimli, že všude zadáváte vaše platební údaje. Stejně jako byste měli mít na každém účtu na internetových stránkách jiné heslo, i zde byste neměli využívat stejné platební údaje, jako jsou na vaší platební kartě (číslo karty, CVV/CVC kód).

S těmito údaji je možné vám čerpat peníze z vaší karty bez vašeho vědomí, v případě, že se dostanete k obchodníkovi, který platby nemá zabezpečené správně. Virtuální karta od Revolutu vám s tímto však může pomoct.

Jak funguje virtuální Revolut karta

Pokud si vytvoříte virtuální kartu, Revolut vám k ní vystaví nově všechny tyto údaje (číslo karty, CVV/CVC kód). Budete tedy moci na internetu zaplatit pomocí této karty, aniž byste obchodníkovi předali údaje od vaší běžné karty a následně se tato virutální karta zruší a jsou vám zaslány nové údaje. Obchodník nemůže uchovávat vaše údaje.

Tímto způsobem tedy nevystavíte váš bankovní účet zbytečnému nebezpečí. Kromě toho, že nebude moci obchodník zneužít vaši kartu, bude moci z ní odečíst opravdu jenom tu částku, kterou mu vystavíte a nic víc.

Další výhody Revolutu

Split expenses (rozdělení výdajů)

Určitě občas chodíte se skupinou přátel na večeře nebo kamkoliv jinam, kde máte společný účet. V tomto případě je rozdělení výdajů přesně to, co se vám bude líbit. Umožní vám to rozdělit účet mezi více lidí. Všichni však musí být uživateli Revolutu. Jedná se o velmi zajímavou funkci, která se vám bude hodit především v zahraničí, kde se hůře počítají přepočty mezi měnami.

Vault (trezor)

Pokud šetříte na dovolenou, nebo cokoliv jiného, funkce jako trezor bude to, co jste hledali. Do trezoru si můžete nastavit automatickou částku, kterou do ní bude Revolut pravidelně posílat.

Druhou možností je nechávat částku, kterou někde platíte zaokrouhlovat a přebytek nechávat ukládat právě do trezoru.

Platby přes URL link

Pokud od někoho budete chtít zaplatit nějakou částku, nebo budete mít někomu něco zaplatit, nemusíte mu přímo dávat své platební údaje, ale můžete mu vystavit odkaz, ze kterého si může následně tuto částku přeposlat nebo naopak zaplatit. Jedná se o zajímavý způsob, jak platit bez vysokého rizika. V tomto případě druhý člověk nemusí být vůbec uživatelem Revolutu.

Pro koho je Revolut služba

Základní typ karty (Standard) je podle mého pro každého, kdo sice občas vycestuje, ale necestuje úplně tak často. Stejně tak je to pro investory, kteří provedou pár převodů měsíčně, ale není to úplně připravené na spekulace, jako na Forexu.

Zároveň to může být zajímavá služba pro každého, kdo využije další funkce jako jsou split expenses nebo vault.

Další typy karet jsou už připraveny primárně pro časté cestovatele, případně velké investory, ale už to nebude pravděpodobně výhodné pro každého.

Podívejte se na další možnosti převodů měn a výhodnějších plateb v zahraničí:

Revolut recenze a zkušenosti – karta a aplikace
4.2 (84%) 5 vote[s]

9 komentářů

 • Dobrý den, chci se zeptat, zda je, nebo bude možné použít pro příjem přes čtečku karet . Mám restauraci . Kde tuto čtečku aby fungovala s Revolut obstarat? Děkuji Herčík

  • Dobrý den,
   Revolut funguje jako předplacená karta, není tedy běžné na ni přijímat tímto způsobem platby a pochybuji, že některý z větších komerčních subjektů toto podporuje napřímo. Avšak pokud půjdete běžným přístupem přes platební bránu, pak by jim mělo být jedno, jestli vybíráte peníze na Revolutku, nebo nějaký český účet.

 • Mám jeden poznatek a zárověň upozornění na výběr peněz z bankomatu v Česku.
  Chtěl jsem si vybrat ze svého účtu u Revolutu USD v bankomatu Travelex v Praze. Po zadání částky výběru 200USD, které mám nakoupené na účtu, mi bankomat “nabídl ” výběr ale přepočtem z eurového účtu ale v takovém kurzu, že jsem to okamžitě zrušil, vycházelo mi to, že za transakci bych zaplatil cca 500 Kč. Takže rozhodně nedoporučuji !!!
  Dnes už vím, že bezpoplatkový výběr do výše 200 Euro měsíčně funguje podle země, kde se zrovna nacházím.

   • Ne, nebylo to o víkendu, výběr jsem chtěl zkusit uprostřed týdne.
    Vlastním dvě karty, Basic a Premium. Je to trochu zapeklité, tuzemské bankomaty „berou“ kartu Revolut jako zahraniční – britskou- tudíž některé výběry podléhají poplatku, většinou bankomaty u standardních bank vydávají peníze bez poplatku, kromě Monety, Raiffeisen a České spořitelny, ty si většinou účtují poplatek, u ostatních tuzemských bank je bez poplatku.
    Já jsem se pokoušel vybírat z nebankovního bankomatu Travellex na letišti v Ruzyni.
    V zahraničí je výběr naprosto bez problémů, tento týden jsem se vrátil z Izraele a nakoupené šekely na účtu Revolut jsem vybíral z bankomatů u bank bez problému a bez poplatku.

    • Jojo, podobný problém je i u TransferWise, že ji bankomaty berou jako zahraniční. O Travellexu jsem slyšel a ten by měl být bez poplatku. Zvláštní, že se to takto u nás děje, člověk si na to musí dávat pozor. Každopádně díky za sdílení této zkušenosti! Určitě se nám to bude hodit 🙂

    • K tomuto musim trochu oponovat. Jak u Ceske Sporitelny tak u Raiffeisen bank vybiram s revolut Basic a nikdy mi zadny poplatek nestrhli. Ucet mam v czk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *