Revolut recenze a zkušenosti s aplikací a kartou

Revolut recenze a zkušenosti – karta a aplikace

Revolut je služba, která vám dokáže uchovávat až 25 různých měn na jednom účtu. Mimo to vám nabízí i debetní kartu, díky které můžete platit v zahraničí za mnohem lepších podmínek.

Abych pravdu řekl, Revolut je jednou z nejlepších služeb pro převod měn, které jsou aktuálně na trhu. Jedná se o propojení mobilní aplikace a karty. Je ideální, pokud ji chcete použít přímo při platbě kartou, ale i provádět platby pouze online převodem.

Revolut je narozdíl od TransferWise nebo Curve bankovní službou (vlastní bankovní licenci). Avšak stejně jako tyto služby, vám umožní dělat převody měn za mnohem lepších podmínek než většina bank (možná dokonce než všechny).
Mimo jiné to tedy znamená, že převody Revolutu nejsou založeny na přímé výměně mezi uživateli, ale využívají mezibankovní transakce.

Tato karta vám však nabídne ještě více možností než pouze převody měn (nebo obecně držení více měn na jednom účtu) a placení pomocí debetní karty. Můžete si směnit peníze na kryptoměny, objednat si pojištění (telefonu/zdravotní), případně vám umožní přístup do některých salónků na letištích nebo můžete použít služby „recepční“ například pro výběr hotelu nebo letenky.

Běžné služby jsou dostupné pro každého už se základní (Standardní) kartou (většinou je zaslání zpoplatněné 99 Kč, ale můžete použít tlačítko níže a dostat kartu zdarma). Jiné jsou již zpoplatněny (měsíčně) s Premium nebo Metal kartou.

Revolut karta a aplikace přihlášení

V rámci registrace (a získání karty zdarma s bonusem 300 kč) budete muset vyplnit své telefonní číslo, kam vám bude zaslán odkaz pro stažení aplikace a následně splnit několik kroků.

Z pohledu bezpečnosti vašich plateb vám nabídne právě virtuální karty, které jsou podle mě absolutně skvělé (zvláště pokud nakupujete na internetu!).

Představení Revolutu ve videu

Více podrobnějších informací naleznete dále v článku pod videem.

Co je Revolut?

Revolut je v jednoduchosti propojení mobilní aplikace a běžné debetní karty, kde aplikace může fungovat i samostatně (omezeně). Budete tedy moci zasílat peníze online, dělat převody apod. Avšak nebudete moci platit nic běžně v „offlinu“.

Pokud budete využívat obě části (aplikaci i kartu), budete mít otevřeno mnoho možností, díky kterým budete sledovat vývoj vašeho utrácení a další statistiky. Což mimo jiné znamená, že budete mít o svých platbách mnohem větší přehled.

Výhody Revolutu

 • Levnější převody
 • Levnější platby v zahraničí
 • Desítky měn na jedné kartě (v jednom účtu) – USD, GBP, EUR, PLN, CHF, DKK, NOK, SEK, RON, SGD, HKD, AUD, NZD, TRY, ILS, AED, CAD, HUF, JPY, MAD, CZK, QAR, THB, ZAR, MXN, RUB, SAR, HRK, BGN
 • Statistiky utrácení
 • Možnost nákupu a držení kryptoměn
 • Mnoho dalších funkcí (virtuální karta, rozdělení platby,…)

Nevýhody Revolutu

 • Větší poplatky za převod o víkendu (není to nic závratného, ale musíte si na to dávat pozor)
 • Musíte si dávat pozor na limity
 • Nemožnost (jednoduché) změny základní měny

Nech se informovat o novinkách a tipech z FinTechu na Facebooku!

Jak funguje převod měn na Revolutu

Revolut se odlišuje od běžných bank tak, že vám nedává pro převod rozdílny kurz na nákup a prodej, ale primárně zdarma převádí peníze za tzv. mezibankovní kurz (středový kurz), tedy až na pár výjimek, o kterých píši dále, je většinou nejvýhodnější. A to je i důvod, proč je tedy směna mnohem výhodnější.

Možná se může zdát, že je Revolut ideální službou, ale samozřejmě má i některé nevýhody. Hlavní nevýhodou je, že Revolut karta má měsíční limity, na které je nutné si dávat pozor a díky jejich systému převodů je více zpoplatněný převod o víkendech.

Revolut používá na pozadí běžnou burzu měn (Forex), tím pádem je během „obchodních“ hodin levnější, ale jakmile budete měnit peníze mimo tyto hodiny (víkend a svátky v UK), zaplatíte navíc poplatek, ať jste nebo nejste v limitech (v závislosti na měně od 0,5 % do 2 % – tabulka se všemi podporovanými měnami a jejich poplatky na konci článku).

Revolut zasílání peněz

Jak funguje platba v cízí měně

Karta má neuvěřitelnou výhodu, protože můžete platit v cizí měně, dokonce i v měně, která na vaší kartě není. V základu jsou dvě možnosti, jak probíhá platba (v obou případech budeme vycházet z toho, že máte dostatečnou výši zůstatku na kartě).

Pokud máte na kartě stejnou měnu ve které platíte:

V tomto případě se vám odečte z tohoto zůstatku právě tato částka. Podobně jako když platíte českou kartou (CZK) v Česku – jednoduše se jen odečte ze zůstatku požadovaná částka.

Pokud nemáte na kartě stejnou měnu, ve které platíte:

Tento případ je už o poznání zajímavější. Každá karta má nějakou základní měnu, kterou využívá:

 • GBP pro UK rezidenty
 • EUR pro rezidenty Evropské unie – Bývalo, dnes již není pravdou
 • Každá země má nastavenou jako základní měnu tu, která se v zemi primárně používá a vám ji nastaví podle adresy, kterou máte uvedenou v aplikaci. Tedy CZK pro Česko, PLN pro polsko, …
 • USD pro všechny ostatní

Pokud tedy nemáte správnou měnu (nedostatečný zůstatek) pro zaplacení, pak se využije pro platbu vaše základní měna (v ČR -> CZK, v Polsku PLN atp.).

Pokud však nemáte ani EUR, tak se jde postupně na měnu s nejvyšším zůstatkem tak dlouho, dokud se nenajde měna, která má dostatečný zůstatek na zaplacení, do této „rulety“ se zapojí i vaše kryptoměny!

Částky k zaplacení nelze automaticky spojit do jedné měny (nelze tedy zaplatit například kombinací CZK a EUR), aby se částka zaplatila. Takže pokud nebudete mít na zaplacení ani v jedné měně (samostatně), karta odmítne platbu.

Typy Revolut karet

Na základě karty, kterou si vyberete, budete mít určité vyhody. Samozřejmě, platí zde, že čím dražší předplatné, tím větší výhody a limity budete mít. Zde vypíši pouze základní informace, které by vás mohly zajímat a kompletní poplatky za jednotlivé služby naleznete zde.

Revolut typy karet

Standardní Revolut karta (Zdarma)

 • Bankovní účet v Anglii
 • Bankovní účet s IBAN pro Euro
 • Možnost platby ve více než 150 měnách za střední kurz
 • Možnost směny 24 měn do výšky £5 000 měsíčně (dále jsou zpoplatněny v závislosti na měně od 0,5 % do 2 %)
 • Výběry zdarma do výše £200 za měsíc (POZOR některé bankomaty si mohou brát poplatek!)
 • Možnost držení a směny několika kryptoměn (BTC, BCH, LTC, …)

Nutno dodat, že i nechat si zaslat samotnou kartu je v tomto případě zpoplatněno £4.99 při běžném dodání, nebo můžete použít tento odkaz, díky kterému budete mít tuto kartu zdarma.

Pro běžné potřeby, ať už ojedinělého cestovatele, nebo menšího investora třeba do P2P půjček v zahraničí, tento účet bohatě pro začátek stačí a využijete ho dostatečně.

Můžete převádět peníze skoro do výše 150 000 Kč měsíčně. Výběr z bankomatu je sice nižší (cca 6 000 Kč), ale stejně skoro všude platíme kartou a ta se do tohoto limitu nepočítá (například já teď za týden v Maďarsku nezaplatil ani jednou jinak než kartou).

Premium Revolut karta (£6.99/měsíc)

Oproti Standardní Revolut kartě vám nabízí ještě další věci, ale pokud se podíváme na limity, tak převody měn již nejsou nijak limitovány (avšak při směně mimo burzu jsou vám poplatky účtovány v závislosti na měně od 0,5 % do 2 %).

Limit na výběr z bankomatu se v tomto případě zvýší na £400 za měsíc.

Další výhody jsou především v automatickém pojištění, jak zdravotním, tak třeba i při zpoždění zavazadel nebo letu. V tomto případě budete mít možnost i výběru jiného designu karty (ze 3 možností) a přítupu do některých salónků na letištích (nebo aspoň slevu na vstup).

Prioritní vyřízení vaší karty a obecně poskytovaná podpora oproti Standardní vás asi nepřekvapí. Ale považuji to za nepodstatné, protože i v největším boomu Revolutu jsem dostal Standardní kartu asi za 5 dní a na e-mailu reagovali do půl dne).

Největší výhodou je však možnost vytvoření virtuální karty, která vám zvýší zabezpečení. O tomto napíši v samostatné kapitole hned za typy karet.

Metal Revolut karta (£12.99/měsíc)

Tato karta je již na nejvyšší úrovni, kterou Revolut momentálně nabízí. Popravdě bych řekl, že je cenou trochu přestřelená, ale pokud často cestujete a vaše výdaje jsou nadprůměrné, může pro vás být také vhodná

Samozřejmě má stejné služby jako Revolut karta Premium, kde se limit na výběry z bankomatů zvyšuje na £600 za měsíc.

Dále nabízí až 0.1 % cashback (návrat peněz při nákupu) v Evropě a až 1 % mimo Evropu ze všech plateb pomocí této karty. Jako majtele právě Metal karty, mě prvotně překvapilo, kam se vlastně ty peníze z Cachbacku ukládají a potom jsem na to přišel, že se automaticky převádějí do trezoru.

Poslední výhodou v tomto balíčku je služba „recepční“. Tuto službu popravdě nemám vyzkoušenou, ale podle různých diskuzí to slouží jako vaše asistentka primárně pro cestování.

Což tedy znamená, že pokud potřebujete naplánovat pobyt například v New Yorku, domluvíte se s nimi na podmínkách a podle toho vám objednají hotel, letenky, vstupenky do divadla apod. Avšak podle všeho vám nenajdou nejlepší možnost nebo dokonce nejlevnější, takže obecně je to zajímavé spíše pro někoho, kdo nechce ztrácet čas a neřeší tolik, kolik to bude stát.

Virtuální Revolut karta

Platíte občas nebo dokonce často na internetu? Tak to jste si určitě všimli, že všude zadáváte vaše platební údaje. Stejně jako byste měli mít na každém účtu na internetových stránkách jiné heslo, i zde byste neměli využívat stejné platební údaje, jako jsou na vaší platební kartě (číslo karty, CVV/CVC kód).

S těmito údaji je možné vám čerpat peníze z vaší karty bez vašeho vědomí, v případě, že se dostanete k obchodníkovi, který platby nemá zabezpečené správně. Virtuální karta od Revolutu vám s tímto však může pomoct.

Jak funguje virtuální Revolut karta

Pokud si vytvoříte virtuální kartu, Revolut vám k ní vystaví nově všechny tyto údaje (číslo karty, CVV/CVC kód). Budete tedy moci na internetu zaplatit pomocí této karty, aniž byste obchodníkovi předali údaje od vaší běžné karty a následně se tato virutální karta zruší a jsou vám zaslány nové údaje. Obchodník nemůže uchovávat vaše údaje.

Tímto způsobem tedy nevystavíte váš bankovní účet zbytečnému nebezpečí. Kromě toho, že nebude moci obchodník zneužít vaši kartu, bude moci z ní odečíst opravdu jenom tu částku, kterou mu vystavíte a nic víc.

Další výhody Revolutu

Nákup akcií na Revolutu

Nejnovější funkcí je právě možnost nákupu akcií na Revolutu. Nákup i prodej akcií je možné uskutečnit přímo v mobilní aplikaci. Na výběr jsou akcie z burzy NYSE a NASDAQ. Tato funkce je momentálně přístupná pouze pro držitele Metal karty, kde je možné udělat až 100 obchodů měsíčně zdarma. Každý další je zpoplatněný 1 librou a poplatkem 0.01 % ročně. Pro držitele Premium karty plánují povolit až 8 obchodů zdarma a pro Standart 3 obchody měsíčně.

Split expenses (rozdělení výdajů)

Určitě občas chodíte se skupinou přátel na večeře nebo kamkoliv jinam, kde máte společný účet. V tomto případě je rozdělení výdajů přesně to, co se vám bude líbit. Umožní vám to rozdělit účet mezi více lidí. Všichni však musí být uživateli Revolutu. Jedná se o velmi zajímavou funkci, která se vám bude hodit především v zahraničí, kde se hůře počítají přepočty mezi měnami.

Vault (trezor)

Pokud šetříte na dovolenou, nebo cokoliv jiného, funkce jako trezor bude to, co jste hledali. Do trezoru si můžete nastavit automatickou částku, kterou do ní bude Revolut pravidelně posílat.

Druhou možností je nechávat částku, kterou někde platíte zaokrouhlovat a přebytek nechávat ukládat právě do trezoru.

Platby přes URL link

Pokud od někoho budete chtít zaplatit nějakou částku, nebo budete mít někomu něco zaplatit, nemusíte mu přímo dávat své platební údaje, ale můžete mu vystavit odkaz, ze kterého si může následně tuto částku přeposlat nebo naopak zaplatit. Jedná se o zajímavý způsob, jak platit bez vysokého rizika. V tomto případě druhý člověk nemusí být vůbec uživatelem Revolutu.

Pro koho je Revolut služba

Základní typ karty (Standard) je podle mého pro každého, kdo sice občas vycestuje, ale necestuje úplně tak často. Stejně tak je to pro investory, kteří provedou pár převodů měsíčně, ale není to úplně připravené na spekulace, jako na Forexu.

Zároveň to může být zajímavá služba pro každého, kdo využije další funkce jako jsou split expenses nebo vault.

Další typy karet jsou už připraveny primárně pro časté cestovatele, případně velké investory, ale už to nebude pravděpodobně výhodné pro každého.

Měny podporované pro platby v zahraničí

Platí, že některé měny nelze držet na kartě (např. Tanzanian Shilling – TZS), ale i tak s ním lze platit. Tento převod se provede na straně Revolutu.

Kód měnyNázev měnyVíkendový tarif
AEDUnited Arab Emirates dirham1.00%
AFNAfghan Afghani1.00%
ALLAlbanian Lek1.00%
ANGDutch Guilder1.00%
AOAAngolan kwanza1.00%
ARSArgentine Peso1.00%
AUDAustralian dollar0.50%
AWGAruban or Dutch Guilder1.00%
AZNAzerbaijani manat1.00%
BAMBosnian Convertible Marka1.00%
BBDBarbadian or Bajan Dollar1.00%
BDTBangladeshi Taka1.00%
BGNBulgarian Lev1.00%
BHDBahraini Dinar1.00%
BIFBurundian franc1.00%
BMDBermudian Dollar1.00%
BNDBruneian Dollar1.00%
BOBBolivian boliviano1.00%
BRLBrazilian Real1.00%
BSDBahamian dollar1.00%
BWPBotswana Pula1.00%
BYNBelarusian Ruble1.00%
BYRBelarusian Ruble1.00%
BZDBelizean Dollar1.00%
CADCanadian Dollar0.50%
CDFCongolese Franc1.00%
CHFSwitzerland Franc0.50%
CLPChilean peso1.00%
CNYChinese Yuan Renminb1.00%
COPColombian Peso
CRCCosta Rican Colon
CVECape Verdean Escudo
CZKCzech Koruna
DJFDjiboutian Franc
DKKDanish Krone
DOPDominican Peso
DZDAlgerian Dinar
EGPEgyptian Pound
ETBEthiopian Birr
EUREuro
FJDFijian Dollar
GBPBritish Pound
GELGeorgian Lari
GHSGhanaian Cedi
GIPGibraltar pound
GMDGambian Dalasi
GNFGuinean franc
GTQGuatemalan quetzal
GYDGuyanaese Dollar
HKDHong Kong Dollar
HNLHonduran lempira
HRKCroatian Kuna
HTGHaitian gourde
HUFHungarian Forint
IDRIndonesian Rupiah
ILSIsraeli Shekel
INRIndian Rupee
IQDIraqi dinar1.00%
ISKIcelandic króna1.00%
JMDJamaican Dollar1.00%
JODJordanian dinar1.00%
JPYJapanese Yen0.50%
KESKenyan shilling1.00%
KGSKyrgyzstani Som1.00%
KHRCambodian riel1.00%
KMFComorian franc1.00%
KRWSouth Korean Won1.00%
KWDKuwaiti dinar1.00%
KYDCaymanian Dollar1.00%
KZTKazakhstani Tenge1.00%
LAKLao Kip1.00%
LBPLebanese Pound1.00%
LKRSri Lankan Rupee1.00%
LSLBasotho Loti.1.00%
MADMoroccan Dirham1.00%
MDLMoldovan Leu1.00%
MGAMalagasy ariary1.00%
MKDMacedonian denar1.00%
MMKBurmese Kyat1.00%
MNTMongolian Tughrik1.00%
MOPMacanese Pataca1.00%
MROMauritanian ouguiya1.00%
MURMauritian Rupee1.00%
MVRMaldivian Rufiyaa1.00%
MWKMalawian Kwacha1.00%
MXNMexican Peso
MYRMalaysian Ringgit
MZNMozambican Metica
NADNamibian Dollar
NGNNigerian naira
NIONicaraguan Cordoba
NOKNorwegian Krone
NPRNepalese Rupee
NZDNew Zealand Dollar
OMROmani Rial
PABPanamanian Balboa
PENPeruvian Sol
PGKPapua New Guinean Kina
PHPPhilippines Piso
PKRPakistani Rupee
PLNPolish Zloty
PYGParaguayan guaraní
QARQatari Riyal
RONRomanian Leu
RSDSerbian Dinar
RUBRussian Ruble
RWFRwandan franc
SARSaudi Arabian Riyal
SBDSolomon Islander Dollar
SCRSeychellois rupee
SEKSwedish Krona
SGDSingapore Dollar
SLLSierra Leonean Leone
SRDSurinamese dollar
SZLSwazi Lilangeni1.00%
THBThai Baht2.00%
TJSTajikistani Somoni.1.00%
TMTTurkmenistan manat1.00%
TNDTunisian Dinar1.00%
TOPTongan Pa’anga1.00%
TRYTurkish Lira1.00%
TTDTrinidad and Tobago dollar1.00%
TWDNew Taiwan dollar1.00%
TZSTanzanian Shilling1.00%
UAHUkrainian Hryvnia2.00%
UGXUgandan Shilling1.00%
USDUS Dollar0.50%
UYUUruguayan peso1.00%
UZSUzbekistani Som1.00%
VEFVenezuelan Bolívar1.00%
VNDVietnamese Dong1.00%
VUVVanuatu vatu1.00%
WSTSamoan Tala1.00%
XAFCentral African CFA Franc BEAC1.00%
XCDEaster Caribbean Dollar1.00%
XOFWest African CFA Franc1.00%
XPFCFP franc1.00%
ZARSouth African Rand1.00%
ZMWZambian Kwacha1.00%

Podívejte se na další možnosti převodů měn a výhodnějších plateb v zahraničí:

56 komentářů

 • Dobrý den, chci se zeptat, zda je, nebo bude možné použít pro příjem přes čtečku karet . Mám restauraci . Kde tuto čtečku aby fungovala s Revolut obstarat? Děkuji Herčík

  • Dobrý den,
   Revolut funguje jako předplacená karta, není tedy běžné na ni přijímat tímto způsobem platby a pochybuji, že některý z větších komerčních subjektů toto podporuje napřímo. Avšak pokud půjdete běžným přístupem přes platební bránu, pak by jim mělo být jedno, jestli vybíráte peníze na Revolutku, nebo nějaký český účet.

 • Mám jeden poznatek a zárověň upozornění na výběr peněz z bankomatu v Česku.
  Chtěl jsem si vybrat ze svého účtu u Revolutu USD v bankomatu Travelex v Praze. Po zadání částky výběru 200USD, které mám nakoupené na účtu, mi bankomat “nabídl ” výběr ale přepočtem z eurového účtu ale v takovém kurzu, že jsem to okamžitě zrušil, vycházelo mi to, že za transakci bych zaplatil cca 500 Kč. Takže rozhodně nedoporučuji !!!
  Dnes už vím, že bezpoplatkový výběr do výše 200 Euro měsíčně funguje podle země, kde se zrovna nacházím.

   • Ne, nebylo to o víkendu, výběr jsem chtěl zkusit uprostřed týdne.
    Vlastním dvě karty, Basic a Premium. Je to trochu zapeklité, tuzemské bankomaty „berou“ kartu Revolut jako zahraniční – britskou- tudíž některé výběry podléhají poplatku, většinou bankomaty u standardních bank vydávají peníze bez poplatku, kromě Monety, Raiffeisen a České spořitelny, ty si většinou účtují poplatek, u ostatních tuzemských bank je bez poplatku.
    Já jsem se pokoušel vybírat z nebankovního bankomatu Travellex na letišti v Ruzyni.
    V zahraničí je výběr naprosto bez problémů, tento týden jsem se vrátil z Izraele a nakoupené šekely na účtu Revolut jsem vybíral z bankomatů u bank bez problému a bez poplatku.

    • Jojo, podobný problém je i u TransferWise, že ji bankomaty berou jako zahraniční. O Travellexu jsem slyšel a ten by měl být bez poplatku. Zvláštní, že se to takto u nás děje, člověk si na to musí dávat pozor. Každopádně díky za sdílení této zkušenosti! Určitě se nám to bude hodit 🙂

     • Vy se tak stále divíte základním věcem, je vidět, že karetnímu businessu nerozumíte. Pracoval jste vůbec někdy v bance, nebo pro nějakou analytickou firmu? Píšete velice povrchně, opisujete a překládáte, praktické zkušenosti plytké, je to naprosto k ničemu. Lituju času, co jsem strávil čtením článku.

     • Děkuji za váš názor a zpětnou vazbu. Ne, v bance jsem nepracoval a stejně tak pro čistě analytickou firmu. Věřím, že by mě to i chvíli bavilo, ale opravdu se tam teď nevidím. K povrchnosti atp. – Obecně máte dvě možnosti, jak psát o různých tématech. Buď si vyberete cestu psaní odborných článků pro odbornou (nebo pokročilou) část populace. Nebo si vyberete psát pro běžné lidi, kteří se až tolik ještě neorientují v těhle oblastech (a dost často to ani nepotřebují). Já chtěl dát možnost proniknou do tohoto světa komukoliv, ať už má jakékoliv vzdělání, pochází z jakékoliv části populace. S tím se pojí i styl podávaných informací a nebo i to, že ne vše co má člověk v hlavě se dá jednoduše a srozumitelně promítnout na papír, případně do článku. Nutno dodat, že podle zpětné vazby, kterou dostávám, se mi to celkem daří. Bohužel, váš čas vám nevrátím, ale věřím, že vám to také něco dalo… nebo aspoň toto vysvětlení.

    • K tomuto musim trochu oponovat. Jak u Ceske Sporitelny tak u Raiffeisen bank vybiram s revolut Basic a nikdy mi zadny poplatek nestrhli. Ucet mam v czk

 • Jenom poznámka z vlastní zkušenosti: Pokud kartu zrušíte, ještě minimálně šest let si vás a vaše data povedou v evidenci. Vím, že v dnešní době všichni poskytují svá osobní data a fotografie dokladů na požádání komukoli, protože „poctivý ovčan se nemá čeho bát“, ale někdo by tuto informaci mohl ocenit.

  • Ano, pravda, nejsem si však jistý, jestli k tomu mají zákonou povinnost. Pokud by neměli, v rámci GDPR a možnosti „být zapomenut“ by se mělo dát vyvázat a zároveň vymazat z jejich spárů již dříve (nezávisle na tom co je ve smlouvě).

 • Ahoj,
  pouzila jsem ted poprve kartu Revolut a i v pracovni den si v Rakousku nauctovala banka 2 eura poplatek i pri vyberu jen 150 EUR 🙁
  Myslim, ze to byla Raiffka.

  • Ahoj,
   bohužel, se tomu teď začínají banky bránit, těžko říct jak to bude postupovat. Bohužel, banka na to momentálně právo má (při použití výběru z bankomatu). Platba v obchodech by však měla být regulována a za transakci platí obchodník, nikoliv zákazník.

 • Úplně nově mám základní kartu, jezdím často do Tanzánie ale TZS jsem tam nenašla. Chápu to dobře, dle vašeho článku, že i tak tam mohu Revolut používat, např. když si peníze převedu na USD?

  • Ano, i když některé měny nemůžete mít v Revolut „peněžence“, tak s nimi lze platit. Tanzanian Shilling (TZS) nelze mít v peněžence, ale platba s ním je podporovaná (do článku dodána tabulka s podporovanými měnami).

 • Zdravím, úplnou náhodou jsem narazil na tento způsob platby a Váš článek mě dost zaujal 🙂 Rád bych se akorát zeptal, jak dlouho trvá dodání karty(v sobotu odlítám do Barcelony a rád bych kartu využil), zda lze kartu vložit do GPAY a platit tak mobilem a ještě pokud kartu využiji třeba jen 2x za rok v zahraničí je vedení základní karty stále zdarma. Děkuji

  • Popravdě nevím, jak přesně je to s běžnou kartou, asi 1-2 roky zpět to trvalo cca týden, ale bylo to v době, kdy neměli pobočku v ČR. Před pár týdny jsem si objednal Metal kartu (placenou), kterou posílají přes DHL Express a to mi dodali do druhého dne (objednávka proběhla cca v 13:00 a další den před 11. byl u mě kurýr – doprava na Vysočinu). Bohužel, používám ApplePay, kde je možné kartu přidat a sám ji tak používám, GPAY popravdě nevím. Základní karta je zdarma (při objednávce třeba na linku výše) včetně vedení zdarma a popravdě pokud ji chcete používat dvakrát v roce, tak nemá finanční smysl kupovat Premium nebo dokonce Metal. V pohodě si vystačíte se základní, vyší řády se vyplatí jenom lidem kteří tráví více času na letištích a obecně častěji cestují do zahraničí.

  • Google-pay je podporován, mám vyzkoušeno. Rychlost dodání karty (základní) mě překvapila, podle avíza měla přijít 12.8., dorazila poštou už dneska.

   • Dobré vědět, že už i Google pay to podporuje, díky za poznámku! Je to tak, už i dodání karty zkrátili, hlavně protože mají pobočku tady v Praze, takže to už neposílají ze zahraničí.

    • Asi jsem to přechválil, karta se sice načte do gPay app, ale offline s ní zaplatit nelze, alespoň mě se to zatím nepodařilo. Stejně jako výběr hotovosti (testováno s bankomaty ČS, Airbank a Moneta). Plastová karta bez problému.

 • Dá se někde zjistit seznam bankomatů, kde se dá bez poplatku vybrat hotovost do limitu £200, prosím? Případně lze toto zjistit v samotném bankomatu ještě před uskutečněným výběrem?

  • Bohužel takový seznam neexistuje, protože se to v poslední době hodně mění a závisí na mnoha faktorech. Každopádně je dobrým zvykem si vždy před odsouhlasením zkontrolovat, kolik bude transakce stát.

 • Revolutu jsem poslal z karty 3000 Kč které mi banka strhla ale na mém účtu mi je Revolut nepřipsal, nikdo nereaguje chat jen s robotem. Email ani telefon jsem nikde nenašel.

  • Bohužel, na nějaké call centrum se pravděpodobně nedostanete, ale na chatu je možné vyřešit prakticky cokoliv, aby vás to přepojilo na člověka, stačí napsat „live agent“. Komunikace je v angličtině a reagují cca do 3-5 min.

 • Dobrý den,
  měla bych dotaz předtím než si kartu pořídím. Primárně se chci vyhnout poplatkům za zahraniční platby. V případě, že bych si z českého euro účtu poslala na Revolut se základní měnou euro částku, bralo by se to jako zahraniční platba a strhl by se mi poplatek(mam to tak v podmínkách českého euro účtu u Reiffky) nebo by se to počítalo jako tuzemská platba a mně by se žádna částka z převodu nestrhla (tuzemské platby mám zdarma)?
  Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,
   bohužel, tento poplatek je ve správě vaší banky a pokud vím, většina z nich neřeší tuzemskou/zahraniční platbu pokud se jedná o platbu s EUR účtu, ale popaltek mají fixní (ať už posíláte EURa kamkoliv). Jinak řečeno, poplatek se vám s největší pravděpodobností odečte.

   • Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s poplatky za převod peněz.
    1. když posílám CZK-CZK z tuzemské banky na Revolut – je poplatek za zahraniční platbu u tuzemské banky?
    2. když posílám CZK-CZK z Revolutu do tuzemské banky – je poplatek za zahraniční platbu u tuzemské banky?
    3. převod EUR Revolut – MINTOS EUR tam i zpět – poplatek bance MINTOSu

    děkuji za odpověď

    • Dobrý den,
     ad1 Doporučil bych spíše využít připojení karty k Revolutu. V tomto případě je to určitě zdarma, pokud použijete Převod, tak si tím nejsem jistý, protože Revolut podporuje pouze SWIFT transfer a tam je otázka jak se bude chovat vaše tuzemská banka. Ze strany Revolutu by neměl být žádný poplatek.
     ad2 Ne, poplatek není.
     ad3 Ne, poplatek není.

     • Dobrý den, mám kartu nově. Přišla opravdu rychle. Je to super věc, ale můj dotaz zní – je možné platit kartou u obchodníka a nemít u sebe telefon? Někde jsem v nastavení nebo popisu zabezpečení četla o tomto způsobu tzv jištění zneužití. Moc děkuji za případnou odpověď 😉
      Eva

     • Každá Revolut karta má povolené jiné funkce a tedy i zabezpečení. Kartu je možné používat i bez telefonu, pokud si to tak pro kartu nastavíte.

  • Dobrý den,
   ano, to je omezení na Apple Pay. Pro platby vyšší než 30 GBP, Apple Pay může odmítnout platbu (nezávisle na kartě).

 • Dnes ráno jsem si chtěl vybrat peníze z ATM od ČS, kde mi vyjel lístek, že karta je zablokován pro tento ATM, tak jsem šel ještě později zkusit ATM od Monety a napsalo mi to samé. Nevíte prosím o tom něco? Díky.

  • Dobrý den,
   pro každou svoji kartu můžete mít nastavené jiné úrovně zabezpečení (povolené jiné funkce). Máte povolené výběry z dané karty? Případně můžete zkusit oficiální podporu, kde vám řeknou více.

 • Dobrý den, dotaz zní jednoduše. Pořídil jsem REVOLUT před týdnem s tím, že bych chtěl převádět CZK na Dolar a zaslat Dolary na zahraniční účet.
  Dotaz zní kolik si REVOLUT účtuje za převody na zahraniční účet. Tuto informaci jsem nikde nenašel.

 • Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zdali se vyplatí pořizovat si základní kartu, pokud jedu na půl roku studovat do zahraničí v rámci EU.

  • Dobrý den, pokud jedete do země, kde budete muset měnit peníze, tak se to určitě vyplatí.
   A přeji, ať se vám tam líbí a něco se naučíte (alespoň jazyk).

 • Zdravím všechny REVOLUŤÁKY a poprosím o radu zkušenějších. Chci zaslat platbu do Singapuru v US dolarech převodem z revolutu SWIFT platbou. Problém vznikl při zadávání čísla účtu, který není ve verzi IBAN. Když vyberu při zakládání nového příjemce v nabídce zemí Singapur měnu americký dolar a následně se pokouším zadat číslo účtu které v originál formátu vypadá takto 0003-027589-01-2-022 nelze přidat příjemce. Zkoušel jsem zadat číslo v jiné bance (mBank) a tam to mírně upravilo formát ale bez problémů funguje. Nevíte jak na to ?

 • Měl bych prosbu,
  pořídíl jsem si kartu Revolut kvůli dovolené. Hlavně kvůli převodu peněz do cizích měn, abych ušetřil. Jedeme do Chorvatska. Ale naposledy jsem z bankomatu vybíral snad před deseti lety…
  Zatím mi přišla karta a já ji teď potřebuji zprovoznit, vyzkoušet a zjistit, jak v cizině nejlépe používat…
  Předpokládám, že co do plateb na terminálech by neměl být problém. Ale stejně si nejsem jistý a mám pár dotazů.
  1) Je potřeba ji nějak aktivovat?
  2) Jak se dá poznat, že se jedná o zpoplatněný převod přes ty dynamické kurzy (nebo jak se jmenují), které jsou dražší?
  3) Dá se přímo v bankomatu zjistit, kolik se strhne za výběr třeba 100 Euro z Revolutu? Nebo ty poplatky zjistím až na účtu Revolutu?

  Předem díky za odpověď.

  • 1) Aktivace Revolut karty probíhá tak, že ji musíte použít s pin kódem, tedy většinou zasunout do terminálu. Ale není problém zkusit prvně bez kontaktní a kdyžtak napsat heslo.
   2) Terminál by se vás měl zeptat, jestli jestli chcete zaplatit pomocí dynamické konverze nebo ne, takže když dáte „ne“, mělo by to být v pohodě.
   3) Nemůžu mluvit za všechny bankomaty, ale mělo by vám to ukázat, kolik vám strhne z vašeho účtu. – Dejte si pozor, většina bankomatů vám nabídne směnu v bankomatu, tu vždy odmítněte, jinak vám napálí celkem solidní poplatek.

 • Dobrý den, po přečtení článku jsem si hned obstaral revolut kartu i curve a momentálně obě zkouším 🙂 rád bych se ale zeptal zda má smysl si pořizovat ještě transferwise. Zatím jsem si nikde nevšiml pořádného srovnání zda mít obě karty a nebo jen jednu z nich.

  Díky za odpověď a těším se na další novinky a recenze.

  • Zdravím, já osobně TW kartu teď moc nepoužívám, ale TransferiWise stále využivám pro větší převody, protože je pro mě lehčí udělat celý převod na PC, než přes nějakou aplikaci na telefonu. Asi pro vás teď TW karta nebude mít žádné výhody, ale je dobré být ve střehu, protože i když teď nemá výhody, neznamená to, že za pár měsíců to nebude jinak. Tento obor se tak rychle vyvíjí, že budoucnost tu bude velmi rychle 🙂

 • Ja používam Revolut tretím rokom, a začali vyšetrovať moje príjmy. Zarábam Euro ale žijem v ČR takže potrebujem CZK.

  Tá idiocia toho človeka, čo to rieši, je neobmedzená – nedokáže pochopiť, že peniaze ktoré som zarobil v hrubom, pretiekli Revolutom všetky, a nie len tie zdanené. Vyšetrujú ma druhý mesiac po sebe, tento mesiac si zase vymysleli, po predložení bankových výpisov za celý rok, že nechápu, prečo mám na konci mesiaca na účte vo Fio banke 0 (keďže dôvôd je ten, že odídu všetky na Revolut).

  No a keď už nevie s čím ďalším ma buzerovať, tak sa opýta koľko si dobijem na Revolut najbližšie tri mesiace. A keď mu poviem trojnásobok priemernej sumy, ktorú som tento rok zarobil, tak sa mu to zdá veľa a chce po mne doložiť další zdroj príjmu. Ten ale nemám.

  Našťastie pre toho nekompetentného idiota mu skončila šichta, takže ma budú vyšetrovať jeho kolegovia ďalší pracovný deň. V pondelok to bude týždeň, čo mám zablokovaný účet ..

  • Finanční úřady se postupně dostávají k FinTechům, ale popravdě jim moc nerozumí, takže potom se tam stává mnoho nedorozumění… doufám, že to brzy vyřešíte!

 • Dobrý den. Před několika minutami jsem vybíral s bankomatu ATM K.B. v Blovicích částku 500.00 CZK. Bankomat mi kartu vrátil, žel žádné peníze nevydal. Když jsem se to snažil vyreklamovat a místní pobočce bylo mi sděleno, že nejsem jejich klient a že nemají žádnou možnost,jak to zjistit. Nevím jak postupovat neboť Revolut technická podpora pro CZ se nedá nalézt. Děkuji Roman

 • Dobrý den, právě jsem objednala Revolut kartu- termín dodoání je 5.října, což jed sobota- 7 října odlítám do zahraničí. Je mžnost nějak dodoání urychlit ? Děkuji

  • Dobrý den,
   mně osobně to dodávali vždy rychleji než co bylo oznámeno, ale nelze na to spoléhat. Možná můžete zkusit oslovit jejich podporu, zda s tím nedokáží nějak hnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *