Návod jak na TransferWise, levnější převod peněz do zahraničí

TransferWise návod – Výhodný převod měny

TransferWise (odkaz – otevře se v novém okně) je neuvěřitelně jednoduchá služba, která vám dokáže vyměnit peníze z jedné měny do jiné za mnohem výhodnějších podmínek než banka. Právě v této jednoduchosti je síla. Stačí nám zadat z jaké měny na kterou chceme peníze převést, částku a cílový účet.

Transferwise nám vypočítá, kolik peněz máme poslat na jejich účet a oni z jejich účtu pošlou peníze v požadované měně vašemu adresátovi. Tohle je přesně to místo, kde ušetříte na poplatcích i převodu.

Kompletní recenze TransferWise!

Díky tomuto návodu dokonce budete mít po registraci přes tlačítko níže svůj  první převod (do hodnoty £500) zdarma bez jakéhokoliv poplatku. A to se vyplatí, ne?

Příklad převodu

Můžete ještě změnit například typ převodu v „Show fee breakdown“ na Bank transfer (klasický bankovní převod, jako kdybyste platili někomu v česku z vašeho účtu), tím snížíte i poplatek. První převod můžete mít dokonce bez poplatku, při registraci a převod přes tlačítko níže.

Registrace účtu na transferwise

Přejdeme na Transferwise v pravém horním rohu a klikneme na „Sign Up“.

Přejít na TransferWise

Transferwise - úvod registrace Následně zvolíme typ účtu (v mém případ osobní – tedy Personal), vyplníme e-mail, heslo a klikneme na Sign up. Tímto jsme zaregistrování. Opravdu jednoduché, že? Transferwise - vyplnění registrace

Transferwise návod – Jak převést peníze

Jak jsem již říkal, převod je hrozně jednoduchý, což si ukážeme na příkladu převodu z CZK osobního účtu na EUR Mintos účet. K tomu budeme potřebovat účet na Mintosu (návod na registraci na Mintosu) a účet na TransferWise. Samozřejmě je možné poslat tímto způsobem peníze na většinu P2P portálů a účtů. Vybereme Transfers v levém menu a klikneme na „Send Money“. Transferwise - poslání peněz Zobrazí se nám následující okno. Vybereme měny, v tomto případě CZK a EUR, zadáme buď počet peněz, co chceme poslat v CZK a vypočítá se nám kolik dostaneme EUR na Mintos (cílový účet), nebo vyplníme kolik chceme dostat EUR na Mintos a z toho se nám vypočítá kolik to bude stát CZK. Mimo to ještě klikneme na “Show fee breakdown” a vybereme “Bank Transfer”, díky kterému bude poplatek nižší a pro nás výhodnější. Následně klikneme “Continue”. Transferwise - Zaslání peněz krok 1 V druhém kroku vybereme svůj účet, který nám říká, že odesíláme peníze z našeho osobního účtu. Transferwise - vybrání svého účtu Pokračujeme dále a vybereme typ účtu, kam budeme posílat peníze. Vybereme “Someone else”. Transferwise - komu budeme posílat peníze Teď již budeme potřebovat údaje z Mintosu, pro EUR vypadají asi takto. Poslání peněz na Mintos skrz Transferwise A podle nich vyplníme následující obrazovku. Potvrdíme pomocí “Confirm”. Vyplnit Transferwise podle údajů z Mintosu Důležitá část, musíme dát Mintosu najevo, kam má peníze přidat. K tomu se použije Reference for Mintos, kam přidáme hodnotu z pole “Payment Details”. Opět potvrdíme “Confirm and continue”. Vyplníme reference number na Transferwise V posledním, 5. bodu vybereme Bank Transfer, který nám vygeneruje detaily o tom, kam máme poslat CZK. Vybrání typu převedu peněz z naší banky

Zaslání peněz na TransferWise a dokončení platby

Následně vidíme přesné detaily, kam máme poslat peníze, aby se dostaly k TransferWise a tím pádem i k adresátovi.
 1. Kolik přesně peněz má být odesláno.
 2. Číslo účtu, kam poslat peníze.
 3. Kód banky, kam poslat peníze.
 4. Toto číslo bez “P” zadáme jako variabilní číslo, a následně i do zprávy pro příjemce, ale už i s “P”. Tyto hodnoty slouží k párování plateb a pokud je zadáme správně, je automaticky schválena a tudíž rychleji převedená.
 5. Jakmile odešleme peníze z našeho českého účtu (je to běžný vnitrostátní převod peněz) – MUSÍ být vedený na vaše jméno, klikneme “I’ve sent the money to TransferWise”.
TransferWise - Údaje pro odeslání z našeho českého účtu Vše je hotové a již vám přijde jen potvrzení na e-mail. Ve vašem profilu jsou vidět všechny platby, včetně jejich stavu.

CHCETE VYUŽÍT PRÁVĚ TRANSFERWISE?

Přejděte na TransfeWise a ušetřete na poplatcích – odkaz.

Pokud máte jakýkoli dotaz, nebo vám tu cokoli chybí, dejte mi vědět. Rád vám pomůžu a poradím.

TransferWise návod – Výhodný převod měny
4.2 (84.44%) 18 votes

8 komentářů

  • Dobrý den, hodně záleží na měně, kterou posíláte, většinou jsem to měl do několika hodin. Vždy když vyplňujete kolik se má poslat, je tam i napsáno, kdy by částka měla dorazit.

 • Dobrý den,
  Mám dotaz. Ziju dlouhodobě v zahraničí a porad se snažím posílat domu peníze samozřejmě s nejlepším kurzem. Dozvěděl jsem se o této možnost a chtěl bych se zeptat jak postupovat v obráceném případě, konkrétně převod na české koruny. Pobývám konkrétně v Dubaji a dirhamy mi to nenabízí, pouze menu kterou mužu získat. Jak bych měl, prosím postupovat? Díky za odpověď

  • Dobrý den,
   TransferWise bohužel momentálně nenabízí tento převod z AED do jakékoliv jiné měny. Můžete však zkusit CurrencyFair, který jsem také občas využíval a ten podle všeho tento převod nabízí a poplatek je velmi nízký (někdy je převod dokonce výhodnější než TransferWise).

 • Dobrý den,
  prosím můžete mi poradit jak si mohu převézt peníze na svůj účet v ČR, které jsem obdržela ze zahraničí přímo na transferwise? Předem velmi děkuji.

  • Dobrý den,
   tuto platbu jste obdržela na váš Borderless TransferWise účet? Pokud ano, tak po přihlášení v levém menu kliknete na „Balances“, potom vyberete účet kde máte tyto peníze a následně kliknete na zelené tlačítko „Send EUR“ (nebo „Send CZK“ v závislosti na měně kterou tam máte) a pošlete peníze na některý váš EUR (CZK,…) účet.
   Pokud máte například EUR, ale chcete si poslat na váš účet CZK, musíte si tam vytvořit nový účet s touto měnou, to uděláte po kliknutí na „Balances“ a následně „Activate a currency“, pak už stačí jenom vybrat „Česká koruna“. Jakmile toto uděláte, uvidíte dva účty s EUR a CZK, kliknete na EUR a vybere „Convert EUR“, zde nejprve vyměníte EUR na CZK a následně ze svého CZK účtu budete postupovat stějně jako jsem předtím popsal u EUR.
   Převod peněz na váš účet ve stejé měně je samozřejmě zdarma. Při převodu měny se účtuje běžný poplatek.

 • Dobrý den. Když chci poslat peníze na Mintos, tam je půjcovat za úrok a registruji se do Transferwise, je tam na výběr: Personal nebo Business. Co mám zvolit?
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,
   při registraci do TransferWise zadejte, jestli se jedná o účet osobní (Personal) nebo podnikatelský (Business). Pravděpodobně se bude jednat o Osobní (Personal).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *