Návod jak na TransferWise, levnější převod peněz do zahraničí

TransferWise návod – Výhodný převod měny

TransferWise (otevřít v novém okně) je neuvěřitelně jednoduchá služba, která vám dokáže vyměnit peníze z jedné měny do jiné za mnohem výhodnějších podmínek než banka. Celá platforma je krásně přehledná, ale je v angličtině, takže tento TrasferWise návod určitě oceníte. Právě v této jednoduchosti je síla. Stačí nám zadat z jaké měny na kterou chceme peníze převést, částku a cílový účet.

TransferWise nám vypočítá, kolik peněz máme poslat na jejich účet a oni z jejich účtu pošlou peníze v požadované měně vašemu adresátovi. Tohle je přesně to místo, kde ušetříte na poplatcích i převodu.

Kompletní recenze TransferWise!

Díky tomuto návodu dokonce budete mít po registraci přes tlačítko níže svůj  první převod (do hodnoty £500) zdarma bez jakéhokoliv poplatku. A to se vyplatí, ne?

Neplaťte zbytečné poplatky, využijte tuto měnovou kalkulačku, která vám najde nejvýhodnější způsob pro převod vaších peněz!

Příklad převodu

Můžete ještě změnit například typ převodu v „Show fee breakdown“ na Bank transfer (klasický bankovní převod, jako kdybyste platili někomu v česku z vašeho účtu), tím snížíte i poplatek.
První převod můžete mít dokonce bez poplatku, při registraci a převod přes tlačítko níže.

Nech se informovat o novinkách nejen ze světa FinTechu a investování na Facebooku!

Video návod na TransferWise převod

Pro textový návod (a návod na registraci účtu) pokračujte níže, není součástí video návodu. Tento video návod obsahuje pouze návod na převod měn přes TransferWise.

Registrace účtu na transferwise

Přejdeme na TransferWise v pravém horním rohu a klikneme na „Sign Up“.

Přejít na TransferWise

TransferWise návod - úvod registraceNásledně zvolíme typ účtu (v mém případ osobní – tedy Personal), vyplníme e-mail, heslo a klikneme na Sign up. Tímto jsme zaregistrování. Opravdu jednoduché, že?TransferWise návod - vyplnění registrace

Transferwise návod – Jak převést peníze

Jak jsem již říkal, převod je hrozně jednoduchý, což si ukážeme na příkladu převodu z CZK osobního účtu na EUR Mintos účet. K tomu budeme potřebovat účet na Mintosu (návod na registraci na Mintosu) a účet na TransferWise. Samozřejmě je možné poslat tímto způsobem peníze na většinu P2P portálů a účtů.Vybereme Transfers v levém menu a klikneme na „Send Money“.Transferwise - poslání penězZobrazí se nám následující okno. Vybereme měny, v tomto případě CZK a EUR, zadáme buď počet peněz, co chceme poslat v CZK a vypočítá se nám kolik dostaneme EUR na Mintos (cílový účet), nebo vyplníme kolik chceme dostat EUR na Mintos a z toho se nám vypočítá kolik to bude stát CZK.Mimo to ještě klikneme na “Show fee breakdown” a vybereme “Bank Transfer”, díky kterému bude poplatek nižší a pro nás výhodnější. Následně klikneme “Continue”.Transferwise - Zaslání peněz krok 1V druhém kroku vybereme svůj účet, který nám říká, že odesíláme peníze z našeho osobního účtu.Transferwise - vybrání svého účtuPokračujeme dále a vybereme typ účtu, kam budeme posílat peníze. Vybereme “Someone else”.Transferwise - komu budeme posílat penízeTeď již budeme potřebovat údaje z Mintosu, pro EUR vypadají asi takto.Poslání peněz na Mintos skrz TransferwiseA podle nich vyplníme následující obrazovku. Potvrdíme pomocí “Confirm”.Vyplnit Transferwise podle údajů z MintosuDůležitá část, musíme dát Mintosu najevo, kam má peníze přidat. K tomu se použije Reference for Mintos, kam přidáme hodnotu z pole “Payment Details”. Opět potvrdíme “Confirm and continue”.Vyplníme reference number na TransferwiseV posledním, 5. bodu vybereme Bank Transfer, který nám vygeneruje detaily o tom, kam máme poslat CZK.Vybrání typu převedu peněz z naší banky

Zaslání peněz na TransferWise a dokončení platby

Následně vidíme přesné detaily, kam máme poslat peníze, aby se dostaly k TransferWise a tím pádem i k adresátovi.
 1. Kolik přesně peněz má být odesláno.
 2. Číslo účtu, kam poslat peníze.
 3. Kód banky, kam poslat peníze.
 4. Toto číslo bez “P” zadáme jako variabilní číslo, a následně i do zprávy pro příjemce, ale už i s “P”. Tyto hodnoty slouží k párování plateb a pokud je zadáme správně, je automaticky schválena a tudíž rychleji převedená.
 5. Jakmile odešleme peníze z našeho českého účtu (je to běžný vnitrostátní převod peněz) – MUSÍ být vedený na vaše jméno, klikneme “I’ve sent the money to TransferWise”.
TransferWise - Údaje pro odeslání z našeho českého účtuVše je hotové a již vám přijde jen potvrzení na e-mail. Ve vašem profilu jsou vidět všechny platby, včetně jejich stavu.

CHCETE VYUŽÍT PRÁVĚ TRANSFERWISE?

Přejděte na TransfeWise a ušetřete na poplatcích – odkaz.

Doufám, že vám tento TransferWise návod pomohl a už nebudete zbytečně utrácet peníze při převodech SEPA platbou z vaší banky. Pokud máte jakýkoli dotaz, nebo vám tu cokoli chybí, dejte mi vědět. Rád vám pomůžu a poradím.

About the author

Boris Pazdera

Jsem člověk, který se rychle nadchne pro cokoliv nového, takže doufám, že nové je vždycky lepší! Velmi se zajímám o investování, zajímavé projekty a mnoho dalšího.

View all posts

58 Comments

  • Dobrý den, hodně záleží na měně, kterou posíláte, většinou jsem to měl do několika hodin. Vždy když vyplňujete kolik se má poslat, je tam i napsáno, kdy by částka měla dorazit.

  • Dobrý den .Ja používam transfer Wise už dlho .len teraz prvý krát chcem poslať s Sk do UK .predtim som s UK na SK posielala .S debitnou kartou.Ale teraz neviem čo mám zadať credit card alebo bank transfer,nakoľko zo slovenskej sporiteľne chcem poslať alebo mám dať debit card?dakujem

   • Dobrý den, pokud chcete platit za tento převod bankovním převodem, pak musíte zadat bank transfer, pokud kreditní kartou, pak credit card.

 • Dobrý den,
  Mám dotaz. Ziju dlouhodobě v zahraničí a porad se snažím posílat domu peníze samozřejmě s nejlepším kurzem. Dozvěděl jsem se o této možnost a chtěl bych se zeptat jak postupovat v obráceném případě, konkrétně převod na české koruny. Pobývám konkrétně v Dubaji a dirhamy mi to nenabízí, pouze menu kterou mužu získat. Jak bych měl, prosím postupovat? Díky za odpověď

  • Dobrý den,
   TransferWise bohužel momentálně nenabízí tento převod z AED do jakékoliv jiné měny. Můžete však zkusit CurrencyFair, který jsem také občas využíval a ten podle všeho tento převod nabízí a poplatek je velmi nízký (někdy je převod dokonce výhodnější než TransferWise).

 • Dobrý den,
  prosím můžete mi poradit jak si mohu převézt peníze na svůj účet v ČR, které jsem obdržela ze zahraničí přímo na transferwise? Předem velmi děkuji.

  • Dobrý den,
   tuto platbu jste obdržela na váš Borderless TransferWise účet? Pokud ano, tak po přihlášení v levém menu kliknete na „Balances“, potom vyberete účet kde máte tyto peníze a následně kliknete na zelené tlačítko „Send EUR“ (nebo „Send CZK“ v závislosti na měně kterou tam máte) a pošlete peníze na některý váš EUR (CZK,…) účet.
   Pokud máte například EUR, ale chcete si poslat na váš účet CZK, musíte si tam vytvořit nový účet s touto měnou, to uděláte po kliknutí na „Balances“ a následně „Activate a currency“, pak už stačí jenom vybrat „Česká koruna“. Jakmile toto uděláte, uvidíte dva účty s EUR a CZK, kliknete na EUR a vybere „Convert EUR“, zde nejprve vyměníte EUR na CZK a následně ze svého CZK účtu budete postupovat stějně jako jsem předtím popsal u EUR.
   Převod peněz na váš účet ve stejé měně je samozřejmě zdarma. Při převodu měny se účtuje běžný poplatek.

 • Dobrý den. Když chci poslat peníze na Mintos, tam je půjcovat za úrok a registruji se do Transferwise, je tam na výběr: Personal nebo Business. Co mám zvolit?
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,
   při registraci do TransferWise zadejte, jestli se jedná o účet osobní (Personal) nebo podnikatelský (Business). Pravděpodobně se bude jednat o Osobní (Personal).

  • Dobrý den, pokud kliknete v pravém horním rohu na vaše jméno, uvidíte „Membership number“ a pod ním je vaše ID (avšak nejedná se o investorský účet).

 • Dobrý den,
  potřebuje poslat Eur do Havany na Kubu, ale osoba nemá bankovní účet, jakým způsobem to mohu udělat?
  Díky za odpověď.

  • Dobrý den, popravdě, s tímto nemámm tolik zkušeností, vlastně žádnou. Na druhou stranu jsem již párkrát četl o službě (nevím jistě, ale myslím, že to nabízí Western Union), kdy na jedné pobočce složíte peníze (například zde v ČR) a následně si je může někdo na jiné pobočce vybrat (například na Kubě). Berte to však jenom jako nápad k hledání, pouze jsem to někde četl a musíte si o tom najít více informací.

 • Dobrý den,
  zrovna se tímto také prokousávám. Osobně už nějakou dobu řeším, jak nejvýhodněji poslat peníze z PayPal (USD) na můj osobní účet (CZK). Našel jsem jako jednu z nejvýhodnějších možností právě Currencyfair. Nicméně jejich USD účet je vedený v Dublin, takže by to asi tak výhodné nebylo. Nicméně jsem zjistil, že třeba při převodu 50$ na CZK v rámci PayPal je výsledná částka větší než u Transferwise (u vyšších částek už je to naopak). Nicméně máte s tímto zkušenosti? Našel jsem, že Transferwise má něco jako bordless account, ale ten se mi zatím nepovedlo aktivovat (možná pro něj ČR nemá podporu). Díky.

  • Dobrý den,
   popravdě nevím naprosto přesně, jak PayPal funguje (myslím tím poplatky atd.). Řekl bych, že je pro vás důležité právě teď vzít vaše peníze (USD), které chcete převést a maximalizovat z toho CZK. Můžete použít i například měnovou kalkulačku, kde vám porovná TransferWise a CurrencyFair, vedle toho se podíváte, kolik by stál převod na PayPalu a můžete zkusit i další služby. Potom už bude řešení celkem jednoduché. Obecně však platí, že je lepší převádět větší částky (lepší cena, nižší poplatky), ale vždy si to předem jasně vypočtětě.
   Ohledně Borderless Accountu:
   Sám ho vlastním, momentálně ho používám jako EUR a CZK účet. Funguje tak, že máte svůj účet na kterém můžete mít více měn. Vedení je zdarma, můžete požádat o platební kartu atd., ale nemyslím si, že vám s tímto problémem nějak moc pomůže, zvláště když to chcete jen jednorázově převést a neplatit USD (pokud byste chtěl platit s USD, je borderless celkem dobrou volbou).

   • Děkuji za odpověď. Bordless account se mi nakonec povedlo rozhýbat, nicméně napojení na PayPal stále zlobí. Osobně právě používám PayPal na internetové platby, ale občas ho mám i jako záložní účet. Proto mě právě zajímá, jak píšete, jak maximalizovat CZK z něj. Ještě jsem teď narazil na službu Revolut. Nicméně to bude asi trochu jiná služba, i když nabízí podobné.

    • Nemáte vůbec za co. V základě máte 2 možnosti, směnit peníze přímo na PayPalu a odeslat je, nebo je směnit v jiné službe. Musíte se tedy podívat, kolik stojí odeslání peněz z PayPalu na jiný účet a kolik stojí směna peněz na PayPalu a kolik stojí stejná směna na jiných službách. To co vám vyjde lépe, tak využít. Jak TransferWise, tak PayPal funguje jako běžný účet, takže je nejde na sebe virtuálně nebo jakkoliv napojit amusíte mezi nimi dělat běžné transakce. Revolut a Bordreless account na TransferWise jsou prakticky stejné, v podobě jejich služeb, každý má trochu jiný způsob převodu peněz a kolik si za tuto směnu účtují, Revolut má například VISA kartu a TransferWise Master Card. Je tu ještě několik rozdílností, takže si vyberte tu, která je pro vás ideální.
     Obecně bych vám však doporučil využívat spíše Revolut/TransferWise, než PayPal (který je teď dost drahý oproti konkurenci), tedy jestli z nějakého důvodu nemusíte používat právě PayPal.

  • Dobrý den, záleží na mnoho okolnostech, pokud se jedná o platbu na nějaký server, kde je reference vyžadována (Mintos,…), pak by se vám platba měla vrátit, protože oni neví jak ji zaúčtovat a vrátí ji na TransferWise a potom se vám vrátí. Pokud se jedná o přeposlání na účet někoho jiného (nebo váš), pak se pravděpodobně nevrátí a budete ji mít na tom účtu, na který jste platbu posílala. Můžete se zepatat ještě na TransferWise podpoře, ale podle zkušeností to bylo přesně takhle.

 • Dobrý den,
  jsem vlastník debetní karty Transferwise, mám přátele kteří jsou též vlastníky debetní karty Transferwise. Všichni držíme peníze v CZK a
  občas si potřebujeme přeposlat v rámci ČR Transferwise CZK bez konverze.
  Nikde jsem se nedočetl zda-li to jde (např. u Revolutu – ano) a jak to provézt, kolik převod stojí a jak rychle se peníze převedou.
  Díky za odpověď.

  • Dobrý den,
   pokud se přihlásíte do vašeho účtu, v menu máte balances (jak ve webovém rozhraní tak i v aplikaci), následně vyberete měnu kterou chcete zaslat (CZK) a kliknete „Send money“. Následně už jenom přidáte nového příjemce (kamaráda) a vyberete sumu, kolik chcete poslat. Funkce typu rozdělení účtu (jako má Revolut), zde bohužel není. A popravdě nevím, jak dlouho trvá převod stejné měny mezi TW účty. Co si pamatuji, tak vlastní převod mezi účty (s konverzí) jsem měl v rámci cca 1 hodiny. Nedivil bych se, kdyby převod stejné měny trval třeba jen pár minut (v horším případě).

 • Ahoj, mám dotaz. Potřebovala bych přes transferwise poslat peníze, které mám na účtu v zahraničí. Na zahraničním účtu jsou v eurech a potřebuji je poslat v korunách na český účet. Zatím mi to nabízí jen měnu CZK.. Poradíte mi prosím? Děkuji

  • Dobrý den, převod uděláte běžně podle návodu, kde budete mít například EUR -> CZK. Takže vyberete, že chcete poslat EUR, napíšete částku a pod tím kliknete, že z toho chcete CZK. Následně se vám vygeneruje číslo účtu, kam máte poslat peníze (nezapomeňte na referenci [zpráva pro příjemce]), jakmile přijdou na ten účet, tak se převedou (obvykle to trvá cca hodinu) a následně jsou odeslány peníze na váš účet CZK. Celý transfer trvá cca 1-2 dny.

  • Dobrý den,
   na Mintosu se registrovat rozhodně nemusíte, Mintos tu slouží pouze jako cílový účet pro ukázku. Takže budete postupovat celou dobu stejně, pouze změníte platební údaje (namísto Mintosu) za váš účet v Anglii.

 • Dobry den, mam ucet v raiffeisen banke v cesku. A mam EUR a CZK penezenku. Nechal som si poslat z tohto uctu peniaze z CZK na EUR cez transferwise na ten isty ucet. Cize ak mi transerwise posle eura tak by sa mi mali pripisat na euro penazenku. Na stranke transferwise mi pise transef completed ale v banke nic nemam. Posielal som peniaze v piatok okolo 15:00. Dnes je pondelok tak mam este pockat, ci kontaktovat svoju banku? Vopred dakujem za odpoved.

  • Dobrý den, pokud se vám stále peníze nepřipočetly, tak bych kontaktoval vaši banku. Někde ty peníze nejspíš budou mít.

 • Dobrý den,
  je TransferWise Bordreless account jako běžný bankovní účet? Je možné jej uvést jako bank. účet v Payoneer nebo Skrill a převádět na něj finance z těchto e-peněženek?

  • Dobrý den,
   účet je vedený na vaše jméno, takže by měl být použitelný k propojení s těmito peněženkami, avšak je o něco výhodnější, než mají tito poskytovatelé (Skrill,…), takže otázka je, jestli je nechají napojit, protože jim to bude ubírat výdělky. Jinak řečeno, nejsem si úplně na 100 % jistý, nemám to vyzkoušené.

 • Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je možné tieto prevody robiť aj ako firma ? Posielať peniaze zo Slovenskej firmy na firmu v rámci EU ? Ďakujem

  • Dobrý den, TransferWise nabízí první převod zdarma, pokud vás někdo pozve a vy si vytvoříte účet. Převod zdarma znamená, že nebudete platit poplatek za převod.

 • Dobrý den, je možné TW účet použít jako běžný bankovní účet a nechat si na něj zasílat rovnou peníze od zaměstnavatele a dále ho běžně používat pro platby a i pro převod a skončit tak s českými bankami na dobro? Děkuji

  • Dobrý den, myslím, že by s tím neměl být žádný problém, protože účet je psaný na vaše jméno, má jasně daný identifikátor (číslo účtu), takže v tom nevidím žádný problém.

 • Dobrý den.Mám účet TransferWise a k němu debetní kartu.Na účtu mám libry,chci se zeptat,zda můžu kartou vybilrat v ČR v bankomatu české koruny nebo si to musím na účtu nejprve z liber na české nějak převést.Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,
   můžete vybírat v ČR z bankomatu CZK, i když nemáte na TW peníze v CZK. Na pozadí se provede automaticky převod a vy už vyberete CZK.

 • Dobrý den,

  mám v ČR dva účty – jeden v EUR a jeden v CZK. Bude fungovat transfer i v tomto případě, že budu převádět EUR z českého účtu na CZK – taky český účet? Děkuji za odpověď

 • Dobrý posielali sme peniaze v piatok dnes je streda a peniaze neprišli a každý deň ukazuje niečo iné.. Peniaze. Udu na banke v pondelok v podelk napíšu v utorok v utorok v stredu takto sa to ťahá už od piatku..

 • Dobrý den,
  občas posílám na Mintos částku v CZK a pak používám jejich interní směnárnu pro převod do EUR. Chci se zeptat, jestli je to přes TransferWise finančně výhodnější. Porovnával jste si poplatky co vychází lépe?

  • Dobrý den,
   v naprosté většině případů to bylo z TW výhodnější, než použít jejich interní směnárnu. Vlastně se mi nikdy nestalo, že by to bylo výhodnější, ale pár lidí mi říkalo, že se s tím setkali, tak to raději vždy kontroluji. Na druhou stranu je trochu podezřívám, že použili jiný (např. kartou) než nejvýhodnější převod (přes bankovní účet) na TW.

 • Dobrý den,
  nemám borderless účet na TW. Poslal jsem si před časem peníze přes TW na Mintos (CZK na EU). Můžete prosím poradit, jak si z Mintosu poslat peníze přes Transferwise zpátky na účet, který je v CZK?

  • Dobrý den,
   TW umožňuje výběry jenom na účty, ze kterých nějaká platba přišla, takže bych doporučil založit si Borderless účet na TW. Potom budete muset udělat nějakou platbu (pozor na fixní poplatek cca 20kč). Následně vám umožňí vybrat na tento účet peníze, avšak podle jejich podpory neznají IBAN účtu na TW, takže jim ho budete muset ještě napsat přes podporu. Doporučil bych asi začít kontaktem přes jejich podporu a oni vám přesně řeknou, co po vás budou potřebovat, aby vaše transakce proběhla v pořádku. Plánuji na toto napsat článek/video, ale bude to ještě asi nějakou chvíli trvat 🙂

 • Dobrý den,
  u Transferwise jsem si zřídil Borderless účet v CZK and chci na něj poslat peníze z české mBank. Ze tří Transferwisem nabízených metod (debitka, kreditka, převod) je jedině bankovní převod zdarma. To ale nejde, protože pro to není k dispozici IBAN. Musím tedy použít kartu a platit poplatek?
  Děkuji.

  • Dobrý den,
   pro převod peněz na TransferWise z českého bankovního účtu není potřeba IBAN, TW nabízí svůj český účet, takže provedete přímo platbu v CZK mezi dvěma českými účty (váš a TW).

   • Dobrý den, a kam se v platbě zadá „reference“ když to mezi cz bankami nejde, maji učet u RFB, Jak poznaji, že ty peníze jsou odemě???? Když tam není variabilní symbol, jen ty reference? děkuji

    • Dobrý den, je tam taková malá schovaná možnost přidání reference v Revolut aplikaci – v tomto případě ukázka na Estateguru. Variabilní symbol je trochu náš výmysl, který se ve světě moc nepoužívá (v nášem případě používáme pro referenci zprávu pro příjemce).
     Jak zadat referenci na Revolutu

 • Dobrý den.Mám účet u německé banky SPARKASSE kam mi chodí výplata v €,ale aktuálně se vzhledem k uzavření st. hranic nedostanu na pobočku.Můžete mi prosím poradit,jakým způsobem se k penězům dostat,aniž bych nikterak výrazně netratil?Podotýkám,že ještě vlastním cz účet u MONETA MONEY BANK.Děkuji

  • Dobrý den, pokud máte platební kartu k tomuto účtu, můžete ji využívat přímo, případně ji připojit k Curve nebo Revolut a využívat jejich výhodnějších převodů měn. Pokud nemáte přístup ke kartě ani inter. bankovnictví, pak tu asi není žádná možnost.

 • Ahoj, poradil byste, jak poslat peníze z účtu v čr na eToro přes Transferwise? Nějak nemohu najít potřebné informace IBAN, SWIFT a podobně.
  Předem díky Radek

 • Dobrý deň, používam TW na platby do Poľska. Je možné vytvoriť na TW účet v PNL aby mi vedeli poliaci posielať poľské zlote? Ďakujem za odpoveď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *