Coinbase nákup kryptoměn Bitcoin, Litecoin, Ethereum

Coinbase – Bitcoin, Litecoin a Ethereum peněženka

Coinbase (odkaz) je jednou z největších a nejjednodušších peněženek na kryptoměny. Vlastníte už nějaké kryptoměny, nebo si stále nedáváte, že jste žádné nekoupili dříve? Poslední dobou není frekventovanější finanční otázka než jsou právě kryptoměny. Kdykoli se bavíme o penězích a investicích, dříve nebo později se diskuze otočí k Bitcoinu, Litecoinu nebo Ethereu.

Kdybyste se rozhodli v lednu 2017 koupit 1 Bitcoin jako dárek pro někoho na příští vánoce za cca 25 000,- Kč. Nejspíše byste tento dárek nakonec nedarovali, protože kdyby ano, byl by to dárek v hodnotě cca 450 000,- Kč. Směšné, že?

Není se co divit, ono zhodnocení v posledním týdnu pro Bitcoin bylo cca 40%, s ohlédnutím na poslední měsíc je to cca 150% a v tomto roce je to už cca 2150%. Zatím se zdá, že tyto majoritní kryptoměny budou stále ještě stoupat, otázkou je, jestli budou dále růst jako bambus, nebo se brzy zhroutí. Každopádně je dobré být v obraze a jestli o tom moc nevíte, tak je ideální čas si o tom něco nastudovat. Třeba hned teď.

Chci bonus na 10$ za registraci a první nákup kryptoměny!

Výběr peněženky

Pokud chcete začít vlastnit kryptoměny, musíte mít peněženku, ve které je budete uchovávat. Samozřejmě nejlepší možností je hardwarová peněženka, případně notebook, který bude určený pouze a jenom k držení peněz. Pokud se však „rozjíždíte“ pomaleji a zatím nepotřebujete ukládat statisíce korun v kryptoměnách, jsou tu i jiné možnosti.

Coinbase

Coinbase jsem si vybral i já sám pro svých „pár mincí“. Tato služba má hned několik výhod. Je v ní možné uchovávat EUR, Bitcoin, Litecoin a Ethereum. Všechny kryptoměny je bohužel možné nakoupit pouze za EUR a s lehce vyššími poplatky (i když v případě těchto hlavních kryptoměn jsou vysoké poplatky už celkem běžné), ale na druhou stranu je to rozhodně jeden z nejednodušších způsobů. Vklady se dělají v EUR pomocí SEPA platby, která musí být z vašeho účtu (není možné použít Transferwise) nebo bankovní kartu. Tyto platby vyřizují celkem rychle (v rámci 2 dnů), což je celkem důležité. Rychle prodat nebo naopak nakoupit je právě to, oč tu často při koupi kryptoměn běží.

Dále jsem vytvořil i Coinbase video návod, který vás provede celou registrací, a nastavením Coinbase.

Registrace a nastavení

Celý portál je v angličtině, ale jedná se o její jednoduchou formu. V průběhu registrace je nutné ověřit vaše telefonní číslo, aby byl účet lépe zabezpečený (což je vcelku běžné na portálech zabývající se penězi) a nahrát fotku nějakého dokladu (občanský/řidičský průkaz nebo pas). Dále je možné v nastavení zabezpečit účet i pomocí aplikací Authy nebo Google Authenticator a zároveň i vybrat, co všechno chcete potvrzovat třeba i pomocí zaslaného kódu ve formě SMS zprávy. Moje osobní doporučení je nechat schvalovat naprosto všechno, přece jen jde o peníze.

Závěrem

I když se momentálně zdá investice do kryptoměn jako zlatý důl, nebuďte naivní, vždy se to může změnit. Pamatujte na pravidla investování a hlavně si nepůjčujte peníze na tuto investici (ano, i takhle jsou lidé hloupí). Jak rychle tyto měny vzplály, tak mohou být také ještě mnohem rychleji uhašeny. Ve většině případů každá transakce nějakou dobu trvá a na to musíte pamatovat. Takže investujte s rozumem!

About the author

Boris Pazdera

Jsem člověk, který se rychle nadchne pro cokoliv nového, takže doufám, že nové je vždycky lepší! Velmi se zajímám o investování, zajímavé projekty a mnoho dalšího.

View all posts

6 komentářů

  • Zdravím Borisi, a držím Vám palce.. Já jako milovnice cryptoměn, jsem si získala srdce u Litecoinu, tak budu droufat že nastanou dpbré časy,. ahoj, ahoj Adriana. JSem snad jediná ženská, která se zajímá o LTC, BTC ?

    • Ahoj Adriano, já dlouhodobě nejvíce věřím v Ethereum, protože má skvělý ekosystém a podle mého lepší budoucnost. Určitě nejsi jediná, ale co si budeme nalhávat, do ČR tohle krypto „šílenství“ teprve dorazí, zatím je to na nás dost čerstvé.

  • Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda máte zkušenost s peněženkou Ledger Nano S (viz -webová stránka odstraněna-). Já ji mám a všude na internetu vidím srovnání s Trezorem. Píší že je Ledger lepší, je tomu opravdu tak? Předem děkuji za odpověď.

    • Obecně má tato peněženka celkem pěkné hodnocení a svojí cenou také neurazí (dokonce o něco levnější než Trezor). Řekl bych, že pokud se jedná o krypto peněženky, měl by být brát zřetel hlavně na bezpečnost a tu má o trochu lepší Trezor, ale myslím, že i Ledger Nano S je velmi kvalitní a pro většinu lidí dostačující.

  • mně se na těchto kryptoměnách poslední měsíce velice daří, teď začínají být výhodnější než kdy dříve, tak doufám že to pořádně zhodnotím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *